niedziela, 16 sierpnia 2015

Wzywał do palenia kościołów zasraniec żydowski !

Biskupi Ziemi Świętej pozwali do sądu ekstremistyczną żydowską organizację „Lehava” oraz jej przewodniczącego, rabina Bentzi Gopsteina. Chodzi o wzywanie do przemocy wobec chrześcijan. Przemawiając do młodzieży studiującej Talmud żydowski rabin apelował o palenie kościołów.Jak donosi portal PCh24.pl, rabin Bentzi Gopstein podczas dyskusji panelowej zorganizowanej dla uczniów studiujących Talmud wzywał do podpalania kościołów chrześcijańskich. Jak napisali biskupi w swoim opublikowanym w piątek oświadczeniu, nad takim postępowaniem nie można przejść do porządku dziennego, jako, że stwarza ono rzeczywiste zagrożenie dla izraelskich chrześcijan i należącego do nich mienia. Biskupi wskazują, że katolicka wspólnota Ziemi Świętej boi się prześladowań i uważa, że jest w niebezpieczeństwie. Hierarchowie apelują do izraelskich władz prosząc, by zagwarantowały chrześcijanom oraz ich kościołom bezpieczeństwo.

Nazwa „Lehava” to skrót od hebrajskich słów programu organizacji: „Zapobiec asymilacji w Ziemi Świętej”. Grupa odwołuje się do spuścizny radykalnego syjonistycznego polityka Meira Kahanego, zamordowanego w 1990 roku w Nowym Jorku. Ugrupowanie „Kach” założone przez Kahanego zostało w 1988 roku zdelegalizowane przez władze Izraela jako rasistowskie i antydemokratyczne. Z kolei założona przezeń w USA „Jewish Defense League” została uznana w 2001 roku przez FBI za grupę terrorystyczną.

„Lehava” prowadzi kampanię między innymi przeciwko małżeństwom żydowskich kobiet z Arabami. W lipcu sąd w Jerozolimie skazał na karę pozbawienia wolności dwóch członków tej organizacji za podpalenie największej dwujęzycznej szkoły Izraela.

Podpalenia kościołów nie należą w Izraelu do rzadkości. Ostatnim tego typu wydarzeniem było podpalenie należącego do niemieckich benedyktynów kościoła położonego nad Jeziorem Tyberiadzkim. W związku z tą sprawą izraelska policja kilku podejrzanych o to przestępstwo żydowskich ekstremistów.


coś dla ucha ...  jestem ciekaw czy ludzie , Polacy mają jeszcze honor ? Bo widzę po newsach ,że żyd stał się zajebistym kumplem dla Polaków .....?  Czyżby ?