sobota, 5 września 2015

WIRUS POLIO WYKRYTY NA UKRAINIE - JEST ZAGROŻENIE CZY TEŻ NAGONKA NA SZCZEPIONKI !

A JA ZADAM NA WSTĘPIE TAKIE PYTANIE : CZY GWAŁT NA ZDROWYM ORGANIZMIE JEST DOZWOLONY - KOJARZY MI SIĘ Z PEDOFILIĄ ZDROWOTNĄ CZY TEŻ GWAŁTEM ZBIOROWYM NA NARODZIE .  TERAZ PODAM PROSTY PRZYKŁAD : CZY CHCĄC SPRAWDZIĆ NOWY PROSZEK DO PRANIA(oczywiście nie masz bladego pojęcia jakie składniki czy też substancje zostały użyte do produkcji  ) - SPECjALNIE BRUDZISZ SWOJĄ NAJDROŻSZĄ GARDEROBĘ ?  Przecież , gdybym kazał komuś tak zrobić - to z pewnością zebrałbym ostre zjebki i zostałbym wykluczony z towarzystwa ludzi rozsądnych . to tyle ..  odpowiedź sama się nasuwa 

Natomiast wirus typu POLIO jest śmiertelnym zagrożeniem i już kiedyś wstawiłem takie artykuły odnośnie szczepień itp.
 link do strony : warto się zapoznać 


Dwoje dzieci w zachodniej Ukrainie zachorowało na polio. Wirus wykryto przed dwoma miesiącami u dziesięciomiesięcznego i czteroletniego dziecka, ale dopiero teraz poinformowało o tym ONG Polio, stowarzyszenie zajmujące się walką z tą chorobą.
 
Organizacja oświadczyła także, że cały czas prowadzi rozmowy z władzami Ukrainy, apelując o podjęcie nadzwyczajnych środków.


Wirus, który przenosi się głównie drogą pokarmową, poraża mięśnie i powoduje niedowład nóg. Może też doprowadzić do śmierci. Gdy dojdzie do zakażenia, trudno z nim walczyć. Można jednak skutecznie się przed nim chronić, stosując u profilaktycznie szczepienia. U naszych wschodnich sąsiadów jest jednak z tym kłopot. Już od kilku lat szczepionek starcza zaledwie dla połowy maluchów. Problemem są nie tylko zawiłe procedury przetargowe obowiązujące na Ukrainie i zawirowania wojenne, ale także niechęć tamtejszych rodziców wobec szczepień. „Negatywną postawę wobec szczepień” przejawia aż co piąty rodzic na Ukrainie, wynika z danych UNICEF-u.
W Polsce tak źle nie jest. Przeciwko polio zaszczepionych zostało ponad 95 proc. dzieci. - To wystarczy, by wytworzyć odporność zbiorową, która ochroni niezaszczepione dzieci – uspokaja prof. Andrzej Zieliński z Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – PZH. Ale nie wiadomo, co będzie dalej, bo w Polsce podobnie jak na Ukrainie, rośnie niechęć wobec szczepień i coraz więcej rodziców rezygnuje z tej formy ochrony przed chorobą. W 2011 r. nie zostało zaszczepionych u nas około 3 tys. dzieci, w 2012 r. - 5,3 tys., w 2013 r. - 7,2 tys., a w ubiegłym roku aż 12,7 tys.!

Niechęć wobec tej formy profilaktyki jest tym mniej zrozumiała, że dziś dzieci w Polsce dostają wyjątkowo bezpieczną szczepionkę przeciwko polio (określaną symbolem IPV). - Jest ona podawana domięśniowo lub podskórnie i zawiera zabite wirusy. Dawniej stosowana była szczepionka doustna, żywa, która mogła powodować lekkie porażenie. Takie przypadki zdarzały się jednak bardzo rzadko i co ważniejsze, wszystkie dzieci wracały z czasem do zdrowia – wyjaśnia prof. Zieliński.


ten artykuł pochodzi z 2014 roku 

ATAK GROŹNEGO WIRUSA POLIO W USA - FEMA JUŻ JEST PRZYGOTOWANA

Amerykańscy doktorzy ostrzegają przed "polio-podobnym" wirusem, który zaatakował w Kalifornii. Co najmniej 20 osób zostało zainfekowanych. Wirus ten atakuje układ nerwowy, co doprowadza do paraliżu kończyn, który nie mija po podawaniu leków – czytamy na bbc.co.uk.


Potwierdzono już ponad 20 przypadków tego "polio-podobnego" wirusa. Jest to enterowirus-68, który uderza także osoby szczepione na polio. Atakuje on w większości dzieci.


Przypadki tej choroby występowały nawet w miejscach o oddaleniu około 160 km. Dodatkowo wiele osób nie miało żadnych objawów zarażenia, podobnie jak to bywa w przypadku polio.


Choroba Heinego-Medina, która nazywana jest także polio, to niebezpieczna infekcja dziecięca. Wirus bardzo szybko atakuje system nerwowy chorego i powoduje paraliż. Atak choroby może zakończyć się śmiercią, kiedy wirus zablokuje pracę płuc.

http://adziekan69.blogspot.com/2014/03/atak-groznego-wirusa-polio-w-usa-fema.html