środa, 5 października 2016

4 A 7 PAŹDZIERNIKA ROSJA UMIEŚCI 40 MILIONÓW OBYWATELI W SCHRONACH PRZECIWATOMOWYCH!

Kreml zapowiedział ogólnorosyjskie ćwiczenia obrony cywilnej, w którym udział weźmie 40 milionów obywateli. Poinformował o tym dyrektor departamentu O tym zawiadomił dyrektor departamentu Ministerstwa Sytuacji Nadzwyczajnych, Siergiej Manujło.
Ćwiczenia potrwają od 4 do 7 października i weźmie w nich udział 40 milionów obywateli. Ćwiczenia mają polegać na umieszczeniu ludzi w schronach przeciwatomowych. Będą brały w nich udział również jednostki ratunkowe oraz rosyjskie służby.W samej Moskwie zawyje prawie 3 tysiące syren alarmowych. W kilku dzielnicach rosyjskiej stolicy zostaną postawione specjalne urządzenia do czyszczenia odzieży z zanieczyszczeń chemicznych lub atomowych w innych powstaną lekkie schrony.

Ćwiczyć będą szybką ewakuację, odbieranie pakietów sanitarnych od ratowników, używanie ich oraz korzystanie z naprędce zbudowanych punktów sanitarnych. W przeciwieństwie do zwykłych obywateli władze nie będą szkoliły się w szybkiej ucieczce, ale szybkim zbieraniu się.

„Praktycznie przećwiczymy alarmowanie i zbieranie szefów państwowych ministerstw i centralnych urzędów, organów władz wykonawczych poszczególnych części Rosji i samorządu terytorialnego" - poinformował dyrektor departamentu obrony cywilnej w ministerstwie ds. sytuacji nadzwyczajnych Siergiej Manujło.

W ćwiczeniach weźmie udział 200 tysięcy ratowników służb podległych ministerstwu oraz władzom miejskim, oraz ponad 50 tysięcy różnego rodzaju pojazdów. Syreny alarmowe zawyją od Kamczatki do Kaliningradu.

„Oprócz tego w stan gotowości zostaną postawione ochronne obiekty obrony cywilnej" - zapowiada Manujło.
Podczas ćwiczeń skupiać się będą głównie nad ewakuacją, wydawaniem sprzętu do ochrony osobistej oraz materiałów sanitarnych. Dyrektor departamentu podkreślił, że głównym celem ćwiczeń jest dopracowanie działań ratunkowych jakie mogłyby być konieczne podczas konfliktu zbrojnego z użyciem broni atomowej.wRealu24.pl

źródło: russian.rt.com

gazeta.ru