piątek, 21 października 2016

Niemcy chcą się pozbyć Polaków. 50 tys. rodaków wróci do kraju ?Możliwe, że już niedługo ponad 90 tysięcy naszych rodaków będzie musiało wrócić do kraju. Niemcy postanowili powiedzieć „dość” imigrantom uprawiającym turystykę socjalną, czyli żyjącym wyłącznie z zasiłków. A tak się składa, że największa ich grupa to Polacy. Nowy plan Angeli Merkel zmusi ich albo do podjęcia pracy, albo do wyprowadzki z Niemiec.

Właśnie zakończyły się prace rządu Angeli Merkel nad nowym prawem regulującym przyznawanie zasiłków w Niemczech. Ma ono ukrócić turystykę socjalną uprawianą przez imigrantów pochodzących z Europy. Jak podają ostatnie statystyki, wyłącznie z zasiłków utrzymuje się w tym kraju około 71 tys. Włochów, 70 tys. Bułgarów, 57 tys. Rumunów, 46 tys. Greków oraz aż 92 tys. Polaków. To prawie tyle, ile mieszka w Słupsku!
Emigranci zarobkowi skuszeni atrakcyjnym niemieckim systemem socjalnym często zamiast pracować, wolą zostać w domu. Za leniuchowanie zgarniają 400–500 euro miesięcznie. Nic dziwnego, że niechętnie patrzą na oferty niskopłatnej pracy (której zresztą nie chcą również Niemcy). Utrzymanie takich dobrowolnych bezrobotnych kosztuje budżet miliardy euro.

Nowe prawo może wygonić z Niemiec większość pozostających na zasiłkach Polaków. Ponieważ jeśli ktoś nigdy nie pracował w tym kraju, nie będzie miał prawa do zasiłku. Ochrona systemu socjalnego będzie aktywowana dopiero po przepracowaniu przynajmniej pięciu lat. Propozycje rządu Angeli Merkel zostaną prawdopodobnie przyjęte.


/polishexpress.co.uk/