niedziela, 20 listopada 2016

Według naukowca ludzkość ma już na Ziemi nie wiele czasu.
Stephen Hawking, wybitny fizyk i kosmolog ma niepokojące przepowiednie dla rodzaju ludzkiego. Według naukowca ludzkość ma już na Ziemi nie wiele czasu. Jest jednak jeden sposób na przetrwanie człowieka. Co trzeba zrobić?Stephen Hawking t wybitny autorytet w dziedzinie astrofizyki. Słynie ze swoich książek, które przybliżyły zwykłym ludziom zawiłe teorie dotyczące praw kosmosu. Naukowiec przewidział, że za około tysiąca lat ludzkość na Ziemi wyginie. Wszystko za sprawą wojny nuklearnej i globalnego ocieplenia. Zagrożeniem dla ludzkości może być również sztuczna inteligencja, która za pare lat może przerosnąć możliwości ludzkiego mózgu. 14 listopada stowarzyszenie Oxford Union, zorganizowało konferencję, na której Hawking zdradził jak uratować gatunek ludzki.
- Żeby ludzkość miała przyszłość, musimy uciekać w Kosmos. Nie sądzę, żebyśmy byli w stanie przeżyć kolejne tysiąc lat, jeśli nie uciekniemy z naszej kruchej planety - wyznał naukowiec. - W związku z tym zachęcam, żeby zacząć interesować się Kosmosem - dodał Hawking. - Pamiętajmy: patrzmy w górę w gwiazdy, a nie pod nogi - zakończył swoje wystąpienie. Czas chyba przygotowywać się do życia na innej planecie...

[..] na takie przemyślenia nie trzeba czekać 1000 lat .? Wystarczy popatrzeć co się dzieje na świecie żeby dojść samemu do takich konkluzji . W/w przemyślenia są trafne lecz nie należy czekać aż tyle czasu - wystarczy jedna nie przemyślana decyzja i mamy armagedon z dnia na dzień. Być może w takich okolicznościach nikt i nic nie będzie w stanie przetrwać , a już na pewno  nie ucieknie w kosmos. Chyba, że nie mówi nam się prawdy , a słowa Howkingsa są tylko niepisaną zachętą do lobbowania kosmosu za wszelka cenę i  w oparciu o powyższe fakty poszukuje się chętnych do ekspansji w przestrzeń. W takim przypadku, aby poszukać ludzi  do porzucenia Ziemi nie jest łatwe - fakt chętni się znajdą, ale nie wiadomo czy będą  spełniali kryteria tzw. wybrańców - chęci to nie wszystko... Cały czas zastanawiam się - co się stało z tymi wszystkimi amerykańskimi promami kosmicznymi .. ??. Czyżby zostały uziemione sprawne pojazdy . Na pewno nam się nie mówi wszystkiego  ,  na decydujące zdanie i ujawnienie faktów  jeszcze poczekamy. 

 Pierwszym nestorem lotów w kosmos był Hitler - tak właśnie on. Posiadał znakomitego naukowca von Brauna , który po zakończeniu wojny osiadł USA i tam pracował w NASA jako projektant rakiet , ale też jako projektant pojazdów międzyplanetarnych. To było w latach 50, 60 , gdzie zostały zaprojektowane pierwsze osobowe nośniki do eksploracji kosmosu. Problem jaki się pojawił to paliwo ???  Nie jest problemem polecieć w jedną stronę , ale też i wrócić - tak było wtedy.  Na dzień dzisiejszy mamy o wiele większe pole manewru i stąd też przytoczyłem zapytanie - gdzie sie podziały sprawne promy ? Jest gorącu wokół Marsa - co jakis czas podawane są do publicznej wiadomości zdjęcia z sond kosmicznych z Marsa i fajnie, ale do tego czasu mogła juz powstać jakaś baza na tej planecie , ale my tego nie wiemy tylko możemy domniemywać .