niedziela, 12 lutego 2017

BYDGOSZCZ - Jak załatwić sobie drogę i kanalizację na koszt miasta? radny Dzakanowski wyjaśnia .."Równi i równiejsi"
konferencja bydgoskich radnych

Jak załatwić sobie drogę i kanalizację na koszt miasta? Po znajomości z prezydentem Bydgoszczy. Tak twierdzą radni: Bogdan Dzakanowski, Krystian Frelichowski i Stefan Pastuszewski, którzy przed bydgoskim ratuszem zorganizowali konferencję pod hasłem "Równi i równiejsi".
Chodzi o wysypanie przez Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Miejskiej tłucznia na drodze wiodącej do działki byłego już zastępcy prezydenta miasta, Łukasza Niedźwieckiego, na bydgoskich Jachcicach.

Jak twierdzą trzej radni, stało się to z pominięciem innych posesji, których właściciele od lat starają się o utwardzenie swojej ulicy. Zdaniem tychże radnych, także zgoda na doprowadzenie wody i budowę kanalizacji do działki Niedźwieckiego, została wydana z naruszeniem prawa. Stało się to, ich zdaniem, dlatego, że Niedźwiecki jest członkiem Platformy Obywatelskiej i byłym współpracownikiem Rafa Bruskiego.

Radni apelują do prezydenta Bydgoszczy o wyjaśnienie tej sprawy i zapobieganie, by dochodziło do podobnych sytuacji w przyszłości.

Rzecznik prezydenta Michał Sztybel zaprzecza jakoby Rafał Bruski miał wpływać na doprowadzenie mediów i utwardzenie drogi do posesji Rafała Niedźwieckiego.