niedziela, 24 listopada 2019

Merkel do Macrona. „Mam dość sprzątania po tobie”
„Mam dość sprzątania po tobie” 

– takie słowa miała powiedzieć Angela Merkel do Emmanuela Macrona. Jak informuje Wirtualna Polska, 

kanclerz Niemiec zareagowała tak na słowa francuskiego prezydenta o „śmierci mózgowej NATO”.Słowa francuskiego przywódcy o „śmierci mózgowej NATO” wprawiły w złość Angelę Merkel.


 Były one spowodowane zachowaniem Turcji i Stanów Zjednoczonych w Syrii. Macron miał stwierdzić, że nie może pojechać na grudniowy szczyt NATO w Londynie i udawać, że nic złego się nie stało.

Kanclerz Niemiec miała stwierdzić, że ma już dość sprzątania po Macronie. Jej słowa przytacza Wirtualna Polska. „Rozumiem twoją skłonność do politycznych przełomów. Ale mam dość sprzątania po tobie. Raz za razem, muszę sklejać fragmenty filiżanek, które rozbiłeś, żeby potem móc z tobą usiąść i wypić herbatę” – powiedziała.

Eksperci, których wypowiedzi przytacza Wirtualna Polska twierdzą, że stosunki Niemiec i Francji są obecnie najgorsze od lat. „Różnice zdań co do przyszłości NATO, integracji europejskiej i przystąpienia do Unii krajów bałkańskich sprawiły, że stosunki francusko-niemiekie są w najgorszej kondycji od lat. To m.in. efekt zderzenia „nerwowego i niecierpliwego stylu Macrona” z powolnością niemieckiego systemu, gdzie koalicja rządząca cały czas walczy o przetrwanie”