piątek, 22 listopada 2019

Renata Beger - WRACA do polityki ... ???

Renata Beger (61 l.) była niegdyś femme fatale naszej polityki. Nie chodzi tylko o jej słynne kurwiki w oczach oraz fakt, iż „lubiła seks jak koń owies”. To ona, wówczas jako posłanka Samoobrony, ukrytą kamerą nagrała rozmowy z politykami PiS, którzy w zamian za poparcie rządu mniejszościowego proponowali jej rozmaite benefity, w tym stanowiska. Niemal rok później, w przedterminowych wyborach, PiS przegrało z kretesem. A teraz kobieta, która ponad dekadę temu obaliła tę partię, wraca. Wraca i chce… wyzwalać!

Data i miejsce urodzenia: 18 lipca 1958 61 lat, Silno
Wykształcenie: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Partia: Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej

Beger właśnie założyła związek zawodowy rolników Wyzwolenie. Dlaczego? - Bo chcę wyzwolić rolników z pośrednictwa sprzedaży i skrócić łańcuch od rolnika do konsumenta, wzmocnić rolników. Chcę zjednoczyć rolników do działania. Ktoś musi nas reprezentować – mówi nam. Jak twierdzi, jej związek jest całkowicie apolityczny i nie będzie działał jako przybudówka jakiejkolwiek partii politycznej. - Nie będziemy się przytulać do żadnej partii – podkreśla.

(.. zdałoby się powiedzieć ,że nie ma tego złego , co by na dobre nie wyszło ... ale to się okaże . Powroty bywają czasami trudne. Pani Renata posiada osobisty potencjał i co ważne wszyscy ja pamiętają z różnych sytuacji politycznych z czasów Samoobrony pod wodzą śp. Andrzeja Leppera, który jakby nie patrzył zyskał poparcie i wielka akceptację za jego wystąpienia w sejmie i na arenie politycznej . 
Wszystko zależy od wyboru drogi jaką obierze Pani Renata Beger  - rolnictwo to temat tabu  - można zyskać bardzo wiele i wylansować się na głowę poważnej partii politycznej albo składać obietnice puste obietnice i pogrążyć się już na wstępie .  Co będzie najlepsze w przypadku Pani Renaty ... no cóż ?  Mam nadzieję ,że idąc śladem Andrzeja Leppera byłoby najtrafniejszym wyborem , biorąc przy tym błędy jakie wynikły w przypadku Samoobrony i poprzez ich wyeliminowanie bo jak to mówią "człowiek uczy się na swoich błędach " ale i też błędach innych ,a potykać się w tych samych miejscach nie wypada -  można uważać że to właśnie Renata Beger może zaliczyć piękny powrót z naprawdę licznym poparciem - Życzmy Pani Beger udanego powrotu ..  ) ahd


Zanim na dobre zacznie działać, musi jednak dla poprawy kondycji pojechać do sanatorium. - Ale jak wrócę, chcę ruszyć w teren do rolników. Zacznę od swojej Wielkopolski – odgraża się. Czy wróci do polityki? - Nigdy nie mówię nigdy, ale teraz jestem zainteresowana tylko związkiem zawodowym – twierdzi.

Przypomnijmy, że to właśnie ona w 2006 roku spowodowała polityczne trzęsienie ziemi. W programie „Teraz my” opublikowano wówczas materiał filmowy, zarejestrowany ukrytą kamerą. Chodziło o negocjacje Beger z szefem gabinetu premiera Jarosława Kaczyńskiego (70 l.) - Adamem Lipińskim (63 l.) w sprawie warunków jej przejścia do klubu PiS. W zamian miałaby dostać nie tylko „jedynkę” na liście partyjnej, ale i stanowisko sekretarza stanu w resorcie rolnictwa. Drugie nagranie pochodziło z rozmowy z Wojciechem Mojzesowiczem (65 l.), ówczesnym wiceministrem rolnictwa, która również dotyczyła korzyści płynących z poparcia dla rządu Kaczyńskiego. Niedługo później PiS utraciło władzę w przedterminowych wyborach w 2007 roku. Czy jako szefowa związku też przewróci wszystko do góry nogami? Czas wkrótce pokaże!