piątek, 29 listopada 2019

" Zniknął wytrawny wędrowiec, profesor Ernest Weiss ... kiedy ? "

Tajemnicze zniknięcia w Tatrach


Jak wytłumaczyć tajemnicze wydarzenia w Tatrach, w okolicach Rysów? W 1894 roku zaginął w okolicy Giewontu 42-letni turysta, Władysław Białkowski. Choć to wyjątkowo uczęszczany szlak ciała pechowego wędrowca nie odnaleziono do dzisiaj.Latem 1906 roku ginie w tym samym miejscu kolejna osoba, idący na Giewont siedemnastolatek. Jego ciała również do dziś nie odnaleziono.

Dwa lata później, w 1908 roku ginie bez wieści Antoni Nowak. Ostatni raz widziano go wychodzącego ze schroniska przy Morskim Oku. Do dziś nie wiadomo, co się z nim stało. Już wkrótce sytuacja się powtarza.

W czerwcu 1909 roku, na trasie pomiędzy Popradzkim Stawem a Rysami zniknął wytrawny wędrowiec, profesor Ernest Weiss, który znał Tatry jak własną kieszeń.

Zadziwiające jest to, że jego szczątki pojawiły się nagle cztery lata później, tuż przy drodze, którą przechodzą corocznie dziesiątki tysięcy ludzi. Jak więc o możliwe, że ciała nie odnalazła też ekipa ratownicza, która wielokrotnie przeczesywała całą okolicę?

Wypadki można mnożyć, było ich ponad dwadzieścia. Wszystkie rozegrały się na niewielkim obszarze, w terenie, w którym niełatwo cokolwiek ukryć. Przez lata przewędrowały tamtędy miliony turystów i trudno uwierzyć, że ludzkie zwłoki wraz z całym turystycznym ekwipunkiem mogłyby ujść ich uwagi.

Wiele osób mówi do dziś: niezależnie od tego, co przydarzyło się pechowym turystom, nie ma wątpliwości, że odpowiedzialność za zaginięcia ponosi to przeklęte miejsce.


.. Ocierając się o powyższy temat należałoby też napomknąć wydarzenia z Uralu które rozegrały się w styczniu 1959 roku 

cytat :

" Dziesięciu narciarzy - ośmiu mężczyzn i dwie kobiety - wyruszyło na wyprawę w stronę góry Otorten w północnej części pasma gór Ural, 28 stycznia 1959 roku. Yury Yudin rozchorował się i opuścił grupę, zanim ta osiągnęła końcowy przystanek swojej wyprawy. Nie wiedział jeszcze, że po raz ostatni widzi swoich przyjaciół żywych."
http://adziekan69.blogspot.com/p/dziesieciu-narciarzy-osmiu-mezczyzn-i.html