wtorek, 25 lutego 2020

Szwecja wprowadza " Asygnaty na dupe " tak, a co....

W Szwecji potrzebne będzie „pozwolenie na seks”. Inaczej grozi oskarżenie o gwałt


Nowe przepisy będą dotyczyły wszystkich rodzajów związków, także tych przypadkowych i krótkotrwałych. Oznacza to, że jeśli dana osoba nie wyraziła zgody na seks słowem lub wyraźnym gestem, zmuszanie jej do niego będzie nielegalne. Kobiety nie będą już musiały mówić „nie” lub sygnalizować mężczyźnie, że nie życzą sobie kontaktów seksualnych.

Mężczyzna będzie musiał aktywnie zabiegać o zgodę kobiety, a jeśli jej nie otrzyma, będzie musiał powstrzymać się od dalszych prób, inaczej będzie mógł zostać oskarżony o gwałt, nawet jeśli nie groził kobiecie i nie stosował przemocy fizycznej. Ustna zgoda ma wystarczyć, jednak kto chce być pewien, powinien zdobyć zgodę pisemną.

Premier „feministycznego” rządu Szwecji Stefan Löfven oświadczył na konferencji prasowej, że „seks powinien być dobrowolny”. „Jeśli seks nie jest dobrowolny, jest nielegalny. Jeśli nie jesteś pewien, powstrzymaj się! My będziemy stawiać ofiary na pierwszym miejscu” – powiedział.

Wszystkie partie w Szwecji poparły wprowadzenie nowych przepisów. Obejmą one także dwa nowe rodzaje przemocy seksualnej: „nieuważny gwałt” oraz „nieuważny atak seksualny”. To nie koniec zmian w szwedzkim prawie. Kolejne propozycje to „10-letni plan walki z przemocą mężczyzn wobec kobiet” i „plan elektronicznego dozoru osób stosujących przemoc domową”.

Nowe przepisy krytykują szwedzcy prawnicy. „Przecież każdy wie, że nie można negocjować z partnerem przed każdym aktem seksualnym jego przebieg. Nikt tak nie robi, a tego wymagają nowe przepisy. To nierealne. Będziemy mieli falę oskarżeń od mściwych partnerów, które sparaliżują sądy. Utoną w tym prawdziwe przypadki gwałtów. Policja już teraz jest całkowicie przeciążona” — stwierdziła Anne Ramberg, szefowa szwedzkiego związku adwokatów.Źródło: Parezja