niedziela, 15 marca 2020

Arechin (chlorochina) to lek ... to lek na KORONOWIRUSAArechin (chlorochina) to lek pierwotniakobójczy,
 dostępny wyłącznie na receptę, stosowany głównie w leczeniu malarii (zimnicy). Arechin może być wykorzystywany jako leczenie wspomagające w zakażeniach koronawirusami SARS-CoV, MERS-CoV, a także koronawirusem z Wuhan SARS-CoV-2.


Arechin (chlorochina): skład. Co zawiera Arechin?

Lek Arechin zawiera chlorochinę, czyli związek, który ma działanie pierwotniakobójcze. Chlorochina powoduje szybki rozkład znajdującej się w wodniczkach zarodźca (jednokomórkowego pierwotniaka pasożytniczego) hemoglobiny, pochodzącej z organizmu człowieka. Uwolniony z hemoglobiny hem niszczy błonę komórkową pierwotniaka.


Arechin (chlorochina): wskazania. Kiedy brać Arechin?

Arechin wykorzystywany jest w leczeniu:

Malarii (zimnicy)

Pełzakowicy

Ropnia wątroby wywołanego przez Entamoeba histolytica (pełzak czerwonki)

Tocznia rumieniowatego (postać układowa, przewlekła oraz toczeń rumieniowaty krążkowy)

Reumatoidalnego zapalenia stawów

Arechin (chlorochina): leczenie koronawirusa SARS-CoV-2

Arechin wykorzystuje się jako leczenie wspomagające w zakażeniach koronowirusami typu beta takich jak SARS-CoV, MERS-CoV i SARS-CoV-2.


Naukowcy z Qingdao University i Qingdao Municipal Hospital przeprowadzili badania kliniczne nad stosowaniem chlorochiny, które wykazały, że substancja ta może być wykorzystywana w leczeniu zakażeń koronawirusami i leczeniu choroby COVID-19. W badaniach wzięło udział ponad stu pacjentów z dziesięciu szpitali w Chinach. Każdemu z pacjentów przez 10 dni podawano doustnie fosforan chlorochiny w dawce 500 mg dziennie. Wykazano, że lek ten skutecznie hamował zaostrzenie zapalenia płuc i skracał przebieg choroby, a dodatkowo nie odnotowano przy tym żadnych ciężkich działań niepożądanych.