wtorek, 8 grudnia 2020

Albert Einstein, Nicola Tesla - Akasza jest polem energetycznym

 
Akasza, Akaśa (dewanagari आकाश, trl. Ākāśa, ang. Akasha) jest słowem pochodzącym z najstarszego i najbardziej pierwotnego języka indyjskiego – sanskrytu i oznacza niebo, przestrzeń lub eter. Jest to piąty, najsubtelniejszy element, z którego wyłaniają się pozostałe cztery żywioły: vata – powietrze, agni – ogień, ap – woda i prithivi – ziemia. Możesz ją sobie wyobrazić jako pajęczynę, która oplata i łączy wszystko we Wszechświecie.

Istnienie tego elementu zostało naukowo udowodnione – najwyższej klasy naukowcy tacy jak Albert Einstein, Nicola Tesla, Ervin Laszlo, Gregg Braden, Bruce Lipton i wielu innych intensywnie zgłębiali tą dziedzinę. Akasza według fizyki kwantowej jest polem energetycznym, tzw. polem punktu zerowego i obejmuje wszystko, co istnieje, transportując, gromadząc i przechowując wszystko, czego doświadczamy.

Znany ekspert w dziedzinie filozofii nauki, profesor Ervin Laszlo, tak mówi o Akaszy w swojej książce „Science and The Akashic Field”:„Niedawne odkrycia fizyki pokazują, że pole Akaszy jest rzeczywiste. Składa się ono z morza fluktuujących energii i informacji, z których powstają wszelkie byty, począwszy od atomów i galaktyk, gwiazd i planet, żywych istot i nawet świadomości. To pole to bank pamięci całego wszechświata, od początku do dziś. Jest w nim zapis wszystkiego, co kiedykolwiek zdarzyło się na ziemi i w kosmosie, i odnosi to do wszystkiego, co ma jeszcze nadejść.”
 
 
Akasza w starożytności i teraz

Akasza już według starożytnych kultur była rozumiana jako podstawa wszechświata. Jej termin pojawia się w każdej duchowej tradycji na świecie i od zawsze związany był z pojęciem niematerialnej „Księgi Życia”, która rejestruje wszystkie wydarzenia. Starożytne kultury wiedziały, że każda chwila istnienia duszy jest zapisywana w tym subtelnym polu oraz że poprzez dostrojenie się do odpowiedniej wibracji można uzyskać dostęp do tych zapisów.

Do tej pory z dostępu do Akaszy korzystali głównie mistycy, święci i osoby o dużej świadomości duchowej. W starożytnym Egipcie ci, którzy potrafili czytać Akaszę, cieszyli się dużym szacunkiem i doradzali faraonom we wszelkich tematach. Druidzi i inne wysoko rozwinięte kultury również wykazywały zdolność do łączenia się z tym elementem.

Ze współczesności znamy takie imiona jak Helena Blavatsky, Rudolf Steiner, czy żyjący w pierwszej połowie XX wieku Edgar Cayce, znany jako „śpiący prorok”. W stanie nieświadomości otrzymywał on z pola akaszy obszerne przekazy, które do tej pory są nieocenionym źródłem wiedzy o zdrowiu i życiu człowieka. Cayce twierdził, że wchodząc w trans podłącza się do uniwersalnego pola świadomości i pozyskuje stamtąd informacje, m.in. o przyczynach chorób odwiedzających go ludzi. (Zasługi Caycego na polu medycyny są tak wielkie, że pomimo, iż nie był lekarzem, Uniwersytet w Chicago nadał mu w 1954 roku Honorowy Tytuł Doktora Medycyny!)


Wymienione wyżej osoby nawiązywały kontakt z polem, wchodząc w pozbawiony świadomości trans.
W aktualnej chwili ludzkość rozwija się tak szybko, dojrzewając do poszerzonej świadomości, że wiele osób jest wystarczajaco otwartych, by korzystać z Akaszy. Obecnie praca z tym polem odbywa się w stanie pełnej świadomości i nie musimy znajdować się w odmiennych stanach świadomości jak mistycy wcześniej.
 
 
Akasza dzieli się na fragmenty – Kroniki Akaszy

Wszystko, co istnieje teraz i kiedykolwiek istniało, ma swoją własną, tzw. „Kronikę”, jako fragment Akaszy. Dla wyjaśnienia spróbujmy to zrozumieć na poniższym przykładzie:

Po wypadku drogowym jest czterech naocznych świadków, dwóch uczestników, a nawet nagranie wideo z kamery nadzorującej. Wszystkie obserwacje z wszystkimi uczuciami, zmysłowymi spostrzeżeniami, zmianami materialnymi i osądami z nimi związanymi przechodzą do osobistych Kronik Akaszy ludzi, którzy tam byli. Jeśli złożą oświadczenie przed policją, istnieje również specjalna kronika dla każdego policjanta, jak również dla informacji z kamery nadzorującej. Nawet znak drogowy, chodnik, pojazdy itd. mają swoją własną kronikę.


Wszystko, co kiedykolwiek istniało lub istnieje, jest przechowywane w Akaszy jako informacja. Wszystkie myśli i czyny kiedykolwiek dokonane są przechowywane w tej pamięci jak w bazie danych.
 
 
Akasza jest interaktywnym, inteligentnym Polem

Komunikując się z polem Akaszy możemy wyczuć jego inteligencję – to „centrum dokumentacji” wszechświata jest w pewien sposób strzeżone, a informacje z niego odpowiednio wydzielane. Jak każda płaszczyzna egzystencji, również Pole Akaszy charakteryzuje się istniejącymi w niej inteligentnymi świadomościami. Już starożytni nazywali te świadomości „Strażnikami Akaszy”. Ten wysoko-wibracyjny poziom egzystencji decyduje o tym, jakie informacje mogą zostać dostarczone, a jakie jeszcze nie, gdyż nie jesteśmy na nie jeszcze gotowi lub nie wprowadzą one w nasze życie nic wartościowego.

Nie uzyskamy dostępu do wszystkich informacji, by nie został zaburzony ogólny porządek Wszechświata i proces rozwoju każdego z nas. Informacje są umiejętnie wydzielane dla dobra człowieka i jego duszy. Akasza jest interaktywnym, inteligentnym Polem i pytania zadawane przez z nas z czystej ciekawości, często nie zdają egzaminu u Strażników. Głównie pytania zadawane z serca, głębokiej potrzeby zrozumienia konkretnego tematu są wspaniale wyjaśniane. Poczytaj tutaj, jak wyglądają i jak pomagają odpowiedzi z Kronik Akaszy.

Ostatecznie nie jest, moim zdaniem, istotne, jak nazywamy te świadomości.


Najważniejsze jest to, co nam przekazują i jak nam to pomaga w zrozumieniu siebie, naszych doświadczeń i emocji oraz co możemy dzięki tym informacjom zrobić, by tworzyć siebie i swoje życie w zgodzie ze sobą, najpiękniej jak potrafimy…
 
 
 Zaczerpnięte dane ze strony..